SPIS TREŚCI

  Jakie korzyści daje body leasing na rynku usług IT?

  Współczesny biznes wykorzystuje innowacyjne technologie na niespotykaną dotychczas skalę. Globalny zasięg Internetu i rosnąca powszechność nowoczesnych rozwiązań cyfrowych decydują o tym, że sukcesywnie wzrasta również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT. Znalezienie i zatrudnienie odpowiednich ekspertów z tej branży okazuje się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla rozpoczynających swoją działalność startupów, ale często także dla dużych korporacji o pewnej pozycji na rynku i dużym budżecie na HR. Odpowiedzią na tę kłopotliwą sytuację są usługi takie jak body leasing. Co kryje się pod tym pojęciem i jakie korzyści może przynieść dla biznesu? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

  Body leasing – sprawdź, czy to usługa dla Ciebie!

  Body leasing polega na okresowym wynajmie specjalistów IT o zdywersyfikowanych kompetencjach z różnych obszarów wytwarzania oprogramowania. Z tej formy outsourcingu usług IT korzystają w szczególności firmy, które potrzebują pracownika o sprecyzowanych umiejętnościach i doświadczeniu tylko na określony czas lub jedynie do realizacji konkretnego projektu. To doskonały sposób nie tylko na usprawnienie zarządzania projektami, ale również na znaczne obniżenie kosztów wdrożenia. Zyskująca popularność usługa body leasingu jest dedykowana przedsiębiorcom, którzy:

  • dysponują niewystarczającą liczbą wewnętrznych specjalistów i potrzebują wzmocnić swój zespół projektowy o konkretne kompetencje;
  • posiadają niezbędny know-how do efektywnego prowadzenia projektów IT, ale potrzebują wsparcia pracowników o ściśle określonych kompetencjach, które potrafią precyzyjnie zdefiniować, tworząc profil kandydata;
  • chcą zredukować czas i koszty procesu projektowego;
  • chcą natychmiast rozpocząć pracę nad projektem.

  Jakie korzyści może przynieść body leasing dla biznesu?

  Skorzystanie z usług doświadczonego software house’u, który oferuje leasing własnych pracowników, ułatwia i przyśpiesza realizację projektu IT. Poniżej przygotowaliśmy listę kilku najważniejszych korzyści, jakie daje ten model współpracy.

  Nie wiesz czy body leasing jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami.

  Oświadczam, że wysłanie wiadomości przez formularz kontaktowy jest działaniem potwierdzającym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności

  Redukcja czasu i kosztów

  Czas i pieniądze to z pewnością jedne z najsilniejszych argumentów, którymi kieruje się większość przedsiębiorców wynajmujących zewnętrznych specjalistów. Body leasing pozwala bowiem oszczędzić zasoby, jakie należałoby przeznaczyć na stworzenie nowego stanowiska w firmie, co zawsze wiąże się z całym łańcuchem czasochłonnych działań, które generują dodatkowe koszty. Standardowy proces rekrutacyjny w branży IT składa się zwykle z trzech etapów, rozciągających się w czasie na okres nie krótszy niż dwa tygodnie, a to stanowi już spory zastój, na który nie mogą pozwolić sobie firmy, chcące szybko rozpocząć pracę nad projektem. Body leasing natomiast nie uwzględnia złożonej rekrutacji: firmy oferujące tę usługę posiadają odpowiednie zasoby i dostęp do specjalistów z różnych dziedzin. Pracodawca z kolei nie musi brać pod uwagę długoterminowej współpracy, dzięki czemu decyzja o wynajmie pracowników jest dużo prostsza. Co więcej, firma nie ponosi również kosztów związanych z przeszkoleniem nowego członka zespołu. To dodatkowa korzyść, ponieważ proces wdrażania specjalisty w nowe technologie i narzędzia mógłby opóźnić realizację projektu, narażając tym samym właścicieli korporacji na straty finansowe.

  Kolejne koszty, których dzięki temu rozwiązaniu firmy mogą sprytnie uniknąć, to te związane z utrzymaniem pracownika etatowego, obsługą księgową, administracyjną i kadrową, a także inwestycją w sprzęt, niezbędne licencje czy powierzchnię biurową. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że niektórzy specjaliści wykonują swoją pracę dość nieregularnie, przez co nie są niezbędni w organizacji na co dzień – wówczas zatrudnianie pracownika pełnoetatowego mijałoby się z celem. Dotyczyć to może np. ekspertów GUI. W przypadku body leasingu można natomiast liczyć na elastyczny model współpracy w trybie Time&Material, gdzie rozliczenie następuje na podstawie faktycznie przepracowanego czasu oraz wartości wykorzystywanych narzędzi.

  Możliwość szybkiego rozpoczęcia prac

  Masz w swojej organizacji dział IT, ale do realizacji projektu brakuje Ci konkretnego pracownika o wąskiej specjalizacji i znajomości ściśle określonych technologii? W tym przypadku body leasing również okazuje się skutecznym rozwiązaniem. Pamiętaj, że zewnętrzny specjalista wniesie dodatkową wartość do Twojego zespołu w postaci niezbędnych umiejętności i doświadczenia, ale również może wzbogacić go o świeże spojrzenie, które wyznaczy nowe kierunki rozwoju dla Twojej organizacji. Aby cały proces przebiegł naprawdę sprawnie, warto przy tym zadbać o możliwie najprecyzyjniej zdefiniowany profil pożądanego kandydata. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której firmy wskazują zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do faktycznych wymagań i potrzeb danego projektu, co nieuchronnie wygeneruje dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty.

  Masz wątpliwości, czy body leasing to usługa dla Ciebie? A może obawiasz się, że oddelegowanie części prac zewnętrznemu podmiotowi pozbawi Cię kontroli nad projektem? Nie musisz się tym przejmować, ponieważ w iMakeable stawiamy na transparentność podejmowanych przez nas działań i dobrą komunikację z naszymi Klientami. Dzięki dużemu doświadczeniu w realizacji różnorodnych projektów jesteśmy w stanie zaproponować Ci rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb.

  Kategorie
  Najnowsze posty
  Tagi

  Stwórzmy razem nowy projekt!

  Pierwszym krokiem do współpracy jest rozmowa, na której lepiej poznamy Twój projekt i zbierzemy informacje dotyczące problemów, które powinien rozwiązywać gotowy produkt. Odpowiemy również na wszelkie Twoje pytania dotyczące Twojego projektu i współpracy. Od samego początku będzie się opiekował Tobą Maks Konarski - nasz CEO/Co-founder, który posiada wieloletnie doświadczenie jako Software Developer i Konsultant IT, który przedstawi Ci zespół specjalistów już na następnym spotkaniu - i wspólnie doprecyzujemy zakres funkcjonalności, jakie powinno zawierać MVP. Przygotowane podczas spotkań materiały posłużą nam do wykonania estymacji kosztów, które przedstawimy Ci nie później niż w 3 tygodnie po zgłoszeniu mailowym.

  Omówmy szczegóły Twojego projektu!

  Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *