// TWORZENIE PROJEKTÓW W PYTHONIE

Python Software House

Dlaczego korzystamy z Pythona?

Stosowalny w szerokim zakresie problemów

Uniwersalny, stabilny i łatwy w implementacji

Uniwersalne biblioteki do machine learningu

Szeroki wybór użytecznych bibliotek i frameworków

Szybki proces rozwoju projektu oznacza niższe koszty dla klienta

Czytelny i łatwy w utrzymaniu kod

Tworzenie aplikacji webowych z Django

W 2020 roku Python był najszybciej rozwijanym językiem programowania i najprawdopodobniej ta tendencja się nie odwróci. Głównymi zaletami kodu napisanego w Pythonie jest jego uniwersalność, stabilność, czytelność i łatwość w interpretacji. Ponadto Python posiada wiele świetnych frameworków jak Django czy Pyramid, dzięki którym można stworzyć stabilne aplikacje webowe.

Programowanie w Pythonie z iMakeable

Python może być używany w szerokim zakresie problemów w projektach IT. Jest często wybierany w FinTechu i projektach biznesowych ze względu na szybki proces rozwoju projektów.

Kiedy warto wykorzystać Pythona?

Python może być użyty w wielu rodzajach projektów IT, jak na przykład projekty blockchainowe, data science czy machine learning – i dzięki temu wciąż zyskuje na popularności. Frameworki Pythona, takie jak Django czy Flask, umożliwiają wykorzystywanie tej technologii w aplikacjach webowych. Może być również wykorzystywany w analizie plików audio lub wideo dzięki bibliotekom takim jak pyAudioAnalysis, Pandas i sciPy. Jego ogromną zaletą jest uniwersalność – kod napisany w Pythonie można uruchomić na każdym popularnym systemie operacyjnym jak macOS, Windows, Linux lub systemach wbudowanych typu Raspberry Pi. Ponadto, jest stosunkowo łatwy w integracji z innymi językami programowania, takimi jak Java i .NET.

Odkryj kiedy warto użyć Pythona w Twoim projekcie

3 zalety Pythona o których warto wiedzieć

Łatwość w użyciu

Python jest znany z prostej składni i dobrej czytelności kodu, dzięki czemu może być szybko rozwijany w projektach. Przykładowo, jeśli Twój projekt opiera się na skomplikowanych algorytmach i metodach, można zredukować czas poświęcony na rozwiązywanie problemów technicznych dzięki użyciu języka programowania, który jest łatwo czytelny dla ludzi. Python jest też doskonałym wyborem, jeśli posiadasz ograniczony budżet lub chciałbyś wdrożyć swój projekt tak szybko, jak to tylko możliwe. Zamiast poprawiać błędy programiści mogą zając się implementacją produktu!

Duża społeczność i popularne frameworki

Python jest językiem open-source – można bezproblemowo wykorzystywać najpopularniejsze frameworki i biblioteki takie jak Django, Flask, Pyramid i wiele innych w projektach IT. Skutkuje to niższymi kosztami rozwoju projektu, ponieważ większość najpopularniejszych problemów posiada dobrze opisane i gotowe rozwiązania. Przykładowo, można znacząco przyspieszyć prace w projekcie przy użyciu Flaska, Django lub innych frameworków!

Odpowiednia technologia do złożonych projektów IT

W ostatnim czasie Python znacznie zyskał na popularności dzięki rozwoju technologii data science, sztucznej inteligencji czy machine learningu. Python jest najczęściej wybieraną technologią w Big Data w porównaniu do innych języków jak na przykład R. Jeśli Twój projekt dotyczy machine learningu, prawdopodobnie powinieneś go stworzyć w Pythonie.

// TWORZENIE APLIKACJA W PYTHONIE W IMAKEABLE

Aplikacja social media - Football app

Mateusz Pydych - nasz full stack developer
// FULL STACK DEVELOPER
Mateusz Pydych

Po ustaleniu wymagań klienta i analizie dostarczonej dokumentacji, doszliśmy do wniosku, że aplikacja ma wysoki potencjał do skalowania w przyszłości. Część modułów aplikacji posiada skomplikowaną logikę biznesową, która wymagała wykonywania zadań okresowo i znacznego pokrycia testami jednostkowymi. Opis części modułów wskazywał na możliwość zmian w projekcie i modyfikacji części opisanych funkcjonalności w przyszłości.

Zdecydowaliśmy się na użycie Django połączonego z Django Rest Framework. Django jest aktualnie najpopularniejszym webowym frameworkiem, przez co skalowanie aplikacji oraz zespołu pracującego nad nią jest ułatwione. Architektura Django redukuje czas potrzebny na konfigurację projektu i stworzenie tzw. “boilerplate”, przez co większość czasu deweloperów została przeznaczona na spełnienie oczekiwań klienta. Ekosystem Django udostępnia narzędzia do wygodnego testowania aplikacji (pytest), oraz poszerzania jej o niezbędne narzędzia (w tym wypadku – kolejkę zadań).

Pomimo swojej dojrzałości, Django jest idealnym wyborem do projektów, które dopiero się rozwijają. Modularność frameworka oraz szybkość, z jaką można nanosić zmiany, współgra z dynamicznymi zmianami jakie najprawdopodobniej będą nanoszone w przyszłości w projekcie. Reasumując, w odpowiedzi na “startupowy” charakter projektu wybraliśmy Django – najpopularniejszy webowy framework, który stawia na szybkość rozwoju aplikacji i skalowalną architekturę.

Makieta Fotball App wykonana przez iMakeable
// WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

Dlaczego my?

Naszą główną ideą jest pozostawienie klienta po zakończonym projekcie z działającym produktem i pełną satysfakcją ze współpracy. Pracując z profesjonalistami i osobami, którym można zaufać dostarczamy rozwiązania spełniające najwyższe standardy. Skupiamy się na spełnieniu wszystkich wymagań klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą tworzenia kodu, projektów graficznych czy konsultacji.

NASZE ZAANGAŻOWANIE
CZAS POŚWIĘCONY TWOJEMU PROJEKTOWI
ZADOWOLENIE ZE WSPÓŁPRACY

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *