// TWORZENIE APLIKACJI DESKTOPOWOYCH ZA POMOCĄ FRAMEWORKA ELECTRON.JS

Electron.js Software House

Sprawdź jakie możliwości oferuje praca z frameworkiem Electron.js!

Dlaczego używamy Electron.js?

Szybka instalacja

Oparty na JavaScript

Wykorzystywane CSS i HTML

Swoboda w pisaniu kodu

Duża społeczność

Pisanie kodu w Electron.js dla aplikacji desktopowych

Za pomocą języka JavaScript piszemy aplikacje desktopową, która pod spodem używa Pythona i C++.

Aplikacja na laptopy w Electron.js

Aplikacje Electron.js buduje się bardzo szybko, ponieważ tworzymy ją w oparciu o widoki HTML z CSS!

Czemu powinieneś używać Electron.js?

Jeżeli znasz już JavaScript oraz dobrze rozumiesz aplikacje frontendowe, a chciałbyś stworzyć aplikacje desktopowe to warto rozważyć korzystanie z Electron.js. Jeżeli nie jesteś programistą, ale używasz w swojej firmie aplikacji zbudowanych w oparciu o JavaScript, wykorzystanie Electron.js również jest wskazane! Największą korzyścią z budowania aplikacji desktopowych przy pomocy Electron.js jest używanie takich samych widoków zrobionych w HTML/CSS jak w aplikacjach przeglądarkowych. Dzięki czemu możemy szybko skonwertować serwis internetowy w aplikację desktopową!

Do czego może służyć Electron.js?

4 zalety Electron.js o których warto wiedzieć

Łatwe tworzenie aplikacji desktopowych

Jeżeli znasz już JavaScript to zbudowanie aplikacji desktopowych z wykorzystaniem Electron.js nie powinno sprawić Ci problemu. Wszystkie widoki tworzymy za pomocą kodu HTML oraz CSS, a scalamy to kodem JavaScript, które następnie jest tłumaczony na języki takie jak Python czy C++, jednak ta ostatnia część pozostaje dla Ciebie ukryta i nie musisz się nią przejmować!

Jeden kod - wiele platform

Wieloplatformowość Electron.js to jedna z największych zalet tej technologii. Wspiera ona trzy najbardziej popularne systemy: Windows, macOS oraz Linux. Dzięki temu pisząc jedną aplikację możemy dostarczyć ją od razu na kilka platform. Warto mieć tu na uwadze, że tak jak w przypadku natywnych aplikacji mobilnych tak i tutaj trzeba uwzględnić, że systemy się od siebie różnią i czasem trzeba dodać jakiś warunek.

Duża liczba narzędzi

Oprócz wykorzystywania innych typowych dla Node.js bibliotek, Electron.js oferuje nam dedykowane narzędzia ułatwiające dewelopment aplikacji desktopowych. Do takich narzędzi zaliczamy między innymi instalatory Windows, natywne menu, system powiadomień czy automatyczne aktualizacje oprogramowania. Dodatkowo dostajemy dostęp do świetnego debuggera, który z pewnością pomoże nie jednemu programiście!

Projekt open-source

Electron.js jest współtworzony przez Githuba oraz całą jego społeczność. Wiele topowych firm IT korzysta z tego rozwiązania i tworzy w nich najlepsze w danej klasie narzędzia. Jednym z bardziej znanych przypadków w dobie zdalnej komunikacji zespołowej jest Microsoft Teams, który został zbudowany w Electron.js. Kolejnymi znanymi programami są: Twitch, Visual Studio Code czy Facebook Messenger.

Electron.js w iMakeable

Tworzenie programów komputerowych w Electron.js

W iMakeable Electron.js jest wykorzystywany przy aplikacjach desktopowych, które mają być lekkie i ich design zdecydowanie ma się wyróżniać na tle innych aplikacji. Przykładem takiej aplikacji jest panel administratora dla klienta z branży energetycznej, gdzie wymagane były animacje w aplikacji oraz płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi zakładkami.

// WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

Dlaczego my?

Naszą główną ideą jest pozostawienie klienta po zakończonym projekcie z działającym produktem i pełną satysfakcją ze współpracy. Pracując z profesjonalistami i osobami, którym można zaufać dostarczamy rozwiązania spełniające najwyższe standardy. Skupiamy się na spełnieniu wszystkich wymagań klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą tworzenia kodu, projektów graficznych czy konsultacji.

NASZE ZAANGAŻOWANIE
CZAS POŚWIĘCONY TWOJEMU PROJEKTOWI
ZADOWOLENIE ZE WSPÓŁPRACY

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *