Jakość
Znajdujemy i usuwamy bugi, błędy i problemy przed wdrożeniem aplikacji. Uniknij zgłaszania błędów przez użytkowników i zminimalizuj koszty poprawek.
Szybszy rozwój
Lepszy User Experience i konwersja, większa wydajność działania aplikacji i mniej błędów to szybszy time-to-market i większe przychody.
Bezpieczeństwo
Podczas testowania wykrywamy ewentualne podatności i luki bezpieczeństwa - minimalizujesz ryzyko ewentualnych wycieków danych i poważnych problemów.
Niższe koszty
Ograniczenie konieczności refactoringu kodu aplikacji w przyszłości przekłada się na oszczędności z jej dalszym rozwojem.
Testowanie aplikacji webowych to jasne wartości
Testując aplikacje i poprawiając ich jakość obniżasz koszty dalszego developmentu i tworzysz produkty, z których użytkownicy chcą korzystać.
Na czym polega testowanie aplikacji webowych?
Testujemy aplikacje webowe wykorzystując sprawdzone procesy testowania manualnego i automatycznego. Nasi specjaliści każdorazowo przygotowują strategię przeprowadzenia testów, mając na uwadze cele jakościowe całego procesu. Identyfikujemy błędy, ryzyka i problemy z kompatybilnością z najpopularniejszymi przeglądarkami i systemami.
Celem naszej usługi jest zapewnienie, że aplikacja webowa nie będzie posiadała błędów i będzie działać zgodnie z wymogami, spełniając oczekiwania użytkowników.
W iMakeable skupiamy się na indywidualnym podejściu do testowania aplikacji. Każdy projekt rozpoczynamy od ustalenia strategii testów i wyboru narzędzi, aby zaoszczędzić czas, koszty i osiągnąć wysoką jakość aplikacji.
W projekty dotyczące testowania angażujemy nasz zespół developerów i specjalistów QA, aby mieć pewność, że wdrożone procesy nie będą wyłącznie dodatkowym obciążeniem dla Twojego zespołu.
Jak testujemy aplikacje webowe?
Analiza funkcjonalności
Testowanie zawsze zaczynamy od zapoznania się ze specyfikacją funkcjonalności i User Stories, których zgodność musimy zweryfikować. Pomagamy określić wymagania i specyfikację.
Plan testowania
Ustalamy wytyczne testowania z naszym zespołem QA. Planujemy metody, technologie i sposób przeprowadzenia testów. Określamy najważniejsze funkcjonalności i obszary aplikacji, które są najbardziej wrażliwe na błędy.
Test Cases
Tworzymy dokładne scenariusze i przypadki testowe, które będziemy weryfikować. Ustalamy zakres testów funkcjonalności, ich współdziałania oraz szczególne przypadki w danych funkcjonalnościach.
Środowisko testowe
Przygotowujemy dedykowane środowisko testowe, które jest dodatkowym etapem między developerami a środowiskiem produkcyjnym - to tam sprawdzamy kod i funkcjonalności, które już zaraz zostaną udostępnione użytkownikom.
Testy i raporty
Przeprowadzamy ustalony zakres testów, analizujemy i przygotowujemy opisy błędów, a następnie przygotowujemy raport i zadania dla developerów.
Ciągłe zapewnienie jakości
Planujemy testy regresyjne, retesty, oraz plan na wdrożenie testów automatycznych, aby zoptymalizować koszt QA w długim okresie.
Dlaczego testowanie aplikacji webowych jest ważne?
Organizacje często nie zwracają uwagi na jakość kodu aplikacji lub nie wiedzą, jak ją zweryfikować. Nawet najlepszym zespołom developerów zdarza się stworzyć kod, który zawiera błędy i jest to naturalna część procesu tworzenia oprogramowania.
Jedną z głównych przyczyn są zmiany wymagań w trakcie projektu, połączone z naglącymi terminami i brakiem czasu na dokładne przetestowanie zmian i nowych funkcjonalności.
Kluczem do minimalizowania ilości błędów jest częste refaktoryzowanie, automatyzacja testów i ciągłe testowanie zmian przez dedykowanych specjalistów.
Budujemy zespoły specjalistów QA, których jedynym zadaniem jest sprawdzanie jakości kodu i stanu testów
Zmniejszamy ilość błędów w aplikacji na poziomie procesów - pomożemy Ci zarządzać strategią testowania aplikacji
Jakie korzyści daje testowanie aplikacji webowych?
Lepsze oceny w sklepach
Niska jakość aplikacji i błędy w funkcjonalnościach to niskie recenzje w sklepach z aplikacjami i mniejszą ilość użytkowników.
50%
użytkowników mobilnych nie instaluje aplikacji z oceną niższą niż 3 gwiazdki.
Szybkość działania
Zwiększ kluczowy czynnik zadowolenia użytkowników wpływający na retencję i konwersję. Wolne działanie aplikacji zniechęca użytkowników i wpływa negatywnie na ich utrzymanie.
70%
użytkowników aplikacji mobilnych porzuci ją, jeśli ładowanie zajmuje zbyt dużo czasu.
Lepsza retencja użytkowników
Występujące często błędy skutecznie zniechęcają użytkowników do korzystania z aplikacji. Błędy wpływają na retencję i uniemożliwiają Ci zweryfikowanie konceptu biznesowego.
50-60%
użytkowników przestaje korzystać z aplikacji, gdy wyłącza się lub zawiesza w nieoczekiwanych momentach
Łatwiejszy rozwój i mniej ryzyk
Kod aplikacji wolny od błędów to znacznie prostsze i tańsze dodawanie nowych funkcjonalności oraz większe bezpieczeństwo danych.
blisko 90%
użytkowników usuwa aplikację jeśli nie uruchomi się poprawnie lub zawiedzie kilka razy z rzędu.
QA as a Service - jakie daje korzyści?
Wykorzystaj sprawdzone procesy testowania aplikacji - i sam zajmij się rozwojem biznesu.
Efektywne wykorzystanie budżetu
W przypadku MVP aplikacji stworzenie własnego zespołu testerów to duże ilości wolnych przebiegów oraz nieefektywnie wykorzystany budżet i czas w projekcie. W MVP aplikacji testerzy są realnie potrzebni na kilkanaście godzin tygodniowo. Zaoszczędzony budżet możesz przeznaczyć na rozwój nowych funkcjonalności, sprzedaży, czy marketing.
Dostęp do różnych metod i procesów
W większości projektów aplikacji testy są projektowane według najlepszego stanu wiedzy zespołu - jednak nie zawsze jest to wystarczające. Jeżeli zespół nie posiada doświadczenia w testach manualnych, automatycznych, wydajnościowych i bezpieczeństwa - możesz posiadać luki w kompetencjach, które okażą się kosztowne w przyszłości. QA as a Service pozwala wykorzystać specjalistów z doświadczeniem w przeprowadzaniu różnych rodzajów testów aplikacji.
Niezależne spojrzenie “out of the box”
Zewnętrzny zespół specjalistów QA ma świeże spojrzenie na projekt - i z założenia musi zaplanować pracę i strategię testowania tak, aby obejmowała wszystkie funkcjonalności aplikacji. Pomagamy znaleźć błędy tam, gdzie Twój zespół przechodził przez testy wielokrotnie. Podzielimy się też feedbackiem i sugestiami, jak udoskonalić Twoją aplikację.
Usługa testowania aplikacji webowych jest dla Ciebie, gdy:
Chcesz szybko wykryć potencjalne ryzyka i niedoskonałości aplikacji webowych
Nie masz czasu i zasobów na to, by zbudować wewnętrzny zespół Quality Assurance, zapewnić im narzędzia i odpowiedniego szkolenia
Potrzebujesz najlepszych ludzi, którzy na co dzień tworzą, doskonalą i testują aplikacje
Potrzebujesz niezależnej opinii i wsparcia Zespołu, który testowanie oprogramowania traktuje jako fundamentalny proces rozwoju niezawodnych aplikacji.
Jakie testy aplikacji mobilnych możemy przeprowadzić?
Testowanie funkcjonalności
Testowanie lokalizacji
Testowanie kompatybilności
Testowanie wydajności
Testowanie bezpieczeństwa
Testowanie manualne
Testowanie wycieków pamięci (memory leak)
Testowanie automatyczne
Testy aplikacji webowych - z jakich rozwiązań korzystamy?
Cypress
Nowoczesne narzędzie do automatyzacji testów, zaprojektowane z myślą o szybkim, łatwym i niezawodnym testowaniu aplikacji webowych poprzez symulację działań użytkownika w przeglądarce.
Playwright
Narzędzie do automatyzacji testów przeglądarkowych, które umożliwia tworzenie niezawodnych i szybkich testów dla wszystkich nowoczesnych przeglądarek, oferując jednolity interfejs API do przeprowadzania operacji w przeglądarkach.
Selenium
Wszechstronny framework do automatyzacji testów, który umożliwia programowanie testów w wielu językach programowania i ich uruchamianie w różnych środowiskach, wspierając automatyzację interakcji użytkownika z aplikacjami webowymi
Jest
Opracowany przez Meta (Facebook) framework do tworzenia testów jednostkowych w JavaScript, który nie wymaga konfiguracji i kładzie duży nacisk na lekkość, prostotę oraz wsparcie dla dużych aplikacji.
BrowserStack
Chmurowa platforma do testowania aplikacji webowych i mobilnych, umożliwiająca przeprowadzanie testów na wielu przeglądarkach i urządzeniach w czasie rzeczywistym, bez potrzeby posiadania fizycznych urządzeń czy wielu maszyn wirtualnych.
Nasze know-how
Korzystamy również z wielu innych narzędzi, które opracowaliśmy lub napisaliśmy na własne potrzeby. Dzięki temu jesteśmy wysoce efektywni i elastyczni!
Czym się różni współpraca z nami?
Ekspertyza techniczna, której możesz zaufać
Zapewniamy kompetencje techniczne, biegłość w kluczowych technologiach które są niezbędne do realizacji projektu. Nieustannie weryfikujemy jakość kodu.
Wysoka jakość i standardy kodowania
Nasz zespół przechodzi rozbudowany, trudny i wielowymiarowy proces badający kompetencje. Zatrudniamy pasjonatów.
Jasna i skuteczna komunikacja
Korzystamy z wielu narzędzi zapewniających bezproblemową komunikację i optymalne zarządzanie projektem.
100% gotowość do pracy zdalnej i w różnych strefach czasowych
Od wielu lat specjalizujemy się w ambitnych międzynarodowych projektach.
Partnerskie i strategiczne podejście
Nasze know-how wykracza daleko poza obszar IT i rozumiemy zróżnicowane potrzeby i cele biznesowe naszych klientów.
Partner, który wspiera Ciebie w rozwoju Twojej firmy
Współpracujemy z wieloma doradcami z różnych branż i sektorów. Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami i wiedzą techniczną i operacyjną.
Firmy, z którymi pracowaliśmy
Najczęstsze pytania
Czy pomożecie mi stworzyć własny proces QA i go wdrożyć?
Tak - współpraca w ramach QA as a Service polega na zaprojektowaniu i wdrożeniu procesów, które pozwolą Ci samodzielnie zarządzać jakością tworzonego kodu. Nasz Zespół pomoże Ci wdrożyć i poprawić istniejące procesy QA.
Czy mogę przetestować QA as a Service?
Możemy zacząć pracę od dwutygodniowego okresu próbnego, podczas którego wdrożymy podstawowe procesy i narzędzia usprawniające prace Twojego zespołu.
Kiedy powinienem zacząć testować kod aplikacji?
W naszej opinii - jak najszybciej. Aby mieć pewność, że wraz z rosnącą ilością użytkowników i obciążeniem Twoja aplikacja będzie działać niezawodnie, prędzej czy później przyjdzie czas na stworzenie testów automatycznych i pokrycie testami większości istniejącego kodu aplikacji. O ile na początku projektu testy manualne mogą być wystarczające do szybkiego stworzenia MVP, nie należy zapominać o automatyzacji testów, aby ograniczyć koszty utrzymania kodu.
Ile powinienem pracować z zewnętrznym QA?
Długość współpracy bardzo zależy od rozmiaru bazy kodu, którą już posiadasz, oraz zasobów przeznaczonych na stworzenie własnych procesów QA. Pomożemy Ci doprowadzić kod do należytego porządku i wdrożyć najlepsze praktyki jak najszybciej, a następnie stworzymy wspólnie Twoje własne sposoby na utrzymanie jakości aplikacji. Cały proces może trwać od miesiąca do kilku miesięcy.
Jak określić jakiego rodzaju testów potrzebuję?
Z naszego doświadczenia wynika, że na samym początku będziesz potrzebować rozpocząć projekt od testów manualnych istniejących funkcjonalności. Zalecamy ten krok, aby określić stan aplikacji i ilość błędów do naprawy w pierwszej kolejności, aby następnie automatyzować testy i zapobiegać większej ilości problemów z funkcjonalnościami.
Kontakt
Umów bezpłatną konsultację
Zadaj nam dowolne pytanie - z chęcią dowiemy się więcej o Twoich potrzebach i przedstawimy, jak możemy je zagospodarować.
Pierwszym krokiem będzie umówienie spotkania on-line, na którym lepiej poznamy Twoją firmę i zbierzemy informacje dotyczące problemów, które chcemy rozwiązać. Odpowiemy również na Twoje wszelkie pytania dotyczące naszej pracy.