// USŁUGI AWS W PRAKTYCE

AWS i usługi chmury Amazon Web Services

Sprawdź jakie możliwości oferuje praca z AWS!

Dlaczego korzystamy z usług AWS?

Wiele usług w jednym miejscu

Tanie utrzymanie architektury

Wysokie bezpieczeństwo

Szybkie wdrażanie zmian

Liczne integracje

Amazon Web Services - usługi w chmurze

Chmura obliczeniowa AWS dostarcza nam moc obliczeniową oraz zasoby potrzebne do wdrażania projektów informatycznych.

Czym jest AWS i jak się z niego korzysta?

AWS oferuje różnego rodzaju narzędzia pozwalające na bezpieczny i szybki rozwój wszelkiego rodzaju aplikacji i oprogramowań.

Zacznij używać AWS w swoich projektach!

Jednym z najczęściej używanych narzędzi AWS jest S3, które pozwala użytkownikom tworzyć foldery na pliki statyczne takie jak zdjęcia, dokumenty tekstowe czy pliki mp3. Drugim serwisem, który jest często wybierany przez klientów AWS-a jest Amazon EC2 – jest to usługa odpowiedzialna za hostowanie wirtualnych serwerów. Służy to przede wszystkim do uruchamiana aplikacji w chmurze czy postawienie zdalnego systemu operacyjnego. Do wyboru jest kilka wersji najpopularniejszych rozwiązań takich jak Linux czy Mac. AWS zawiera również inne usługi, których wybór zależny jest od naszych potrzeb, jednak do tych bardziej znanych zaliczamy jeszcze Amazon Lambda, RDS, VPC czy Cloudfront. Zamiennikiem dla S3 są serwisy typu Dropbox czy Google Drive.

Baza danych w chmurze AWS

4 zalety chmury Amazon Web Services

Płacisz za wykorzystany czas

Czasami Twoja aplikacja postawiona na serwerze może nie być ciągle używana na przykład ze względu na porę dnia. AWS umożliwia nam w takim wypadku rozliczanie się za wykorzystany czas przez serwer lub usługę. Jest to o tyle korzystne, że w większości przypadków cena za godzinę pracy serwera czy usługi jest mniejsza niż $0,01, a często i tak nie wykorzystujemy naszej aplikacji w pełni przez 24 godziny na dobę.

Usługa na żądanie

Czasami chcemy napisać aplikację, która jest bardzo mała i odpowiada tylko za na przykład wysyłanie e-maili do naszych klientów. AWS w zakresie swoich usług ma Amazon Lambda – narzędzie, które pozwala pisać funkcje wywoływane tylko w określonych warunkach. Zaletą tego rozwiązania jest to, że taka funkcja działa wyłącznie w chmurze AWS i koszt rozliczenia zależny jest wyłącznie od wywołania funkcji.

Bezpieczeństwo

W dobie pisania dużych serwisów internetowych przetwarzających dane wielu ludzi jednym z podstawowych parametrów jest bezpieczeństwo przechowywania danych osobowych. Serwery AWS-a są rozmieszczane w prawie każdym zakątku świata, a ich zabezpieczenia uważa się za jedne z najlepszych. Dowodem na to jest wykorzystywanie usług AWS przez największe serwisy, takie jak Netflix czy Airbnb.

Wsparcie techniczne i dokumentacja

AWS zawiera bardzo szczegółową dokumentację swoich usług na stronach i wspiera wiele języków programowania oraz różne rodzaje baz danych. Bez względu na to czy jesteśmy specjalistami od projektów informatycznych czy też nie zawsze można liczyć na duże wsparcie merytoryczne ze strony Supportu AWS-a. Dodatkowo warto wspomnieć o wielu rozbudowanych wersjach API do poszczególnych usług AWS.

Jak wykorzystujemy potencjał AWS w iMakeable?

Jak korzystamy z usług AWS w iMakeable?

W iMakeable AWS jest używany prawie w każdym projekcie, ponieważ cenimy sobie bezpieczeństwo danych osobowych i szeroką gamę usług oferowanych przez tę firmę. Wdrażając każdą aplikację nasi specjaliści DevOps często używają do tego Amazon EC2 czy VPC. W przypadku kiedy chcemy napisać proste funkcje, które będą uruchamiane co jakiś czas, wykorzystujemy Amazon Lambda. Zdarzają się również projekty, w których wykorzystujemy bazy danych AWS-a takie jak DynamoDB czy baza danych RDS.

// WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

Dlaczego my?

Naszą główną ideą jest pozostawienie klienta po zakończonym projekcie z działającym produktem i pełną satysfakcją ze współpracy. Pracując z profesjonalistami i osobami, którym można zaufać dostarczamy rozwiązania spełniające najwyższe standardy. Skupiamy się na spełnieniu wszystkich wymagań klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą tworzenia kodu, projektów graficznych czy konsultacji.

NASZE ZAANGAŻOWANIE
CZAS POŚWIĘCONY TWOJEMU PROJEKTOWI
ZADOWOLENIE ZE WSPÓŁPRACY

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *