// TESTOWANIE APLIKACJI MOBILNYCH IOS ORAZ ANDROID

Testowanie aplikacji iOS i Android

// JAK TESTUJEMY APLIKACJE NA PLATFORMĘ ANDROID?

Testowanie aplikacji na Androida

Jeżeli chcemy, żeby nasza aplikacja mobilna była dobrze odbierana przez użytkowników, musimy zadbać o to by nie było w niej bugów. To, jak efektywnie jesteśmy w stanie wyłapywać błędy w aplikacjach na Androida zależy od liczby oraz jakości przeprowadzonych testów. Testowanie aplikacji Android uwarunkowane jest od języka, w którym ta aplikacja jest napisana oraz użytych technologii. Aplikacje Android testujemy manualnie oraz automatycznie. Do testów automatycznych zaliczamy testy jednostkowe, integracyjne czy automatyczne testy UI. Aplikacje Android są najczęściej pisane w języku Java, Kotlin lub przy użyciu takich technologii jak React Native czy Flutter i w tych językach oferujemy usługi dotyczące tworzenia testów manualnych i automatycznych.

// JAK TESTUJEMY APLIKACJE NA PLATFORMĘ IOS?

Testowanie aplikacji iOS

Testowanie aplikacji iOS w odróżnieniu od testowania aplikacji Android wymaga od nas odpowiedniego sprzętu – jeżeli tester pracuje na systemie Windows, Linux lub dowolnym innym niż macOS, jest zmuszony korzystać z płatnych emulatorów. Jeśli jednak posiadamy urządzenie z macOS, to jesteśmy w stanie korzystać z natywnego, wbudowanego emulatora w programie Xcode. Sprawność w wyłapywaniu błędów zależy przede wszystkim od liczby oraz jakości przeprowadzonych testów. Testowanie aplikacji iOS również jest uwarunkowane od języka, w którym ta aplikacja jest napisana oraz użytych technologii. Aplikacje iOS testujemy manualnie oraz automatycznie. Aplikacje iOS są najczęściej pisane w języku Swift, Objective-C lub przy użyciu takich technologii jak React Native czy Flutter.

// JAK TESTUJEMY APLIKACJE MOBILNE?

Najlepsze technologie do testowania aplikacji mobilnych

W iMakeable programiści piszą testy jednostkowe w trakcie tworzenia danej funkcjonalności. Następnie przekazują funkcjonalność do testera, który testuje oprogramowanie manualnie. Jeżeli wynik testów jest pozytywny nasz specjalista QA pisze testy automatyczne. Przy tworzeniu następnych funkcjonalności uruchamiamy testy w celu sprawdzenia, czy nasze zmiany nie przyniosły niepożądanych skutków aplikacji. W iMakeable do testowania aplikacji mobilnych lubimy korzystać z takich technologii jak Mocha, Jest, Selendroid, czy TestDroid. Oczywiście piszemy testy również za pomocą języków programowania oraz technologii, które wykorzystujemy w aplikacjach iOS oraz Android.

Jest

Opracowany przez Facebooka, Jest to framework do testowania JavaScript, który nie wymaga konfiguracji i kładzie duży nacisk na prostotę oraz wsparcie dla dużych aplikacji.

Mocha

Mocha to elastyczny framework do testowania JavaScript działający na Node.js, upraszczający i czyniący bardziej przyjemnym testowanie asynchroniczne.

Jasmine

Jasmine to framework kierujący się metodologią BDD (behavior-driven development) do testowania kodu JavaScript.

Pomożemy Ci z Twoim projektem IT!

Projekty aplikacji webowych i mobilnych to nasza specjalność. Jesteśmy w stanie pomóc Ci w szerokim zakresie przy realizacji projektów IT - niezależnie od Twoich potrzeb będziemy w stanie dopasować się do Ciebie.

Pierwszym krokiem do współpracy jest rozmowa, na której lepiej poznamy Twój projekt i zbierzemy informacje dotyczące problemów, które powinien rozwiązywać gotowy produkt. Odpowiemy również na wszelkie Twoje pytania dotyczące Twojego projektu i współpracy.

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *