// TESTOWANIE APLIKACJI MOBILNYCH IOS ORAZ ANDROID

Testowanie aplikacji iOS i Android

// JAK TESTUJEMY APLIKACJE NA PLATFORMĘ ANDROID?

Testowanie aplikacji na Androida

Jeżeli chcemy, żeby nasza aplikacja mobilna była dobrze odbierana przez użytkowników, musimy zadbać o to by nie było w niej bugów. To, jak efektywnie jesteśmy w stanie wyłapywać błędy w aplikacjach na Androida zależy od liczby oraz jakości przeprowadzonych testów. Testowanie aplikacji Android uwarunkowane jest od języka, w którym ta aplikacja jest napisana oraz użytych technologii. Aplikacje Android testujemy manualnie oraz automatycznie. Do testów automatycznych zaliczamy testy jednostkowe, integracyjne czy automatyczne testy UI. Aplikacje Android są najczęściej pisane w języku Java, Kotlin lub przy użyciu takich technologii jak React Native czy Flutter i w tych językach oferujemy usługi dotyczące tworzenia testów manualnych i automatycznych.

Testowanie aplikacji Android
// JAK TESTUJEMY APLIKACJE NA PLATFORMĘ IOS?

Testowanie aplikacji iOS

Testowanie aplikacji iOS w odróżnieniu od testowania aplikacji Android wymaga od nas odpowiedniego sprzętu – jeżeli tester pracuje na systemie Windows, Linux lub dowolnym innym niż macOS, jest zmuszony korzystać z płatnych emulatorów. Jeśli jednak posiadamy urządzenie z macOS, to jesteśmy w stanie korzystać z natywnego, wbudowanego emulatora w programie Xcode. Sprawność w wyłapywaniu błędów zależy przede wszystkim od liczby oraz jakości przeprowadzonych testów. Testowanie aplikacji iOS również jest uwarunkowane od języka, w którym ta aplikacja jest napisana oraz użytych technologii. Aplikacje iOS testujemy manualnie oraz automatycznie. Aplikacje iOS są najczęściej pisane w języku Swift, Objective-C lub przy użyciu takich technologii jak React Native czy Flutter.

Testowanie aplikacji iOS
// JAK TESTUJEMY APLIKACJE MOBILNE?

Najlepsze technologie do testowania aplikacji mobilnych

W iMakeable programiści piszą testy jednostkowe w trakcie tworzenia danej funkcjonalności. Następnie przekazują funkcjonalność do testera, który testuje oprogramowanie manualnie. Jeżeli wynik testów jest pozytywny nasz specjalista QA pisze testy automatyczne. Przy tworzeniu następnych funkcjonalności uruchamiamy testy w celu sprawdzenia, czy nasze zmiany nie przyniosły niepożądanych skutków aplikacji. W iMakeable do testowania aplikacji mobilnych lubimy korzystać z takich technologii jak Mocha, Jest, Selendroid, czy TestDroid. Oczywiście piszemy testy również za pomocą języków programowania oraz technologii, które wykorzystujemy w aplikacjach iOS oraz Android.

// TESTY AUTOMATYCZNE APLIKACJI IOS I ANDROID

Testy automatyczne aplikacji mobilnych

01
Opis funkcjonalności

Na początku zespół deweloperski omawia podstawowe założenia funkcjonalności razem z Project Managerem.

02
Testy jednostkowe

Później programista na podstawie zebranych informacji zabiera się za pisanie testów jednostkowych.

03
Testy e2e

Po testach manualnych specjaliści QA piszą testy e2e za pomocą takich narzędzi jak na przykład Selendroid czy TestDroid.

Testy automatyczne to wszelkie testy, które są uruchamiane za pomocą komend, programów lub skryptów. Są niezbędne przy tworzeniu oprogramowania, ponieważ przekazują nam informacje o tym czy nie popełniliśmy błędów podczas dodawania nowych funkcjonalności. Do testów automatycznych zaliczamy między innymi testy jednostkowe, regresyjne, integracyjne czy e2e.

// TESTY MANUALNE APLIKACJI IOS I ANDROID

Testy manualne aplikacji mobilnych

01
Opis funkcjonalności

Na początku zespół deweloperski omawia podstawowe założenia funkcjonalności razem z Project Managerem.

02
Gotowa funkcjonalność

Programiści piszą testy jednostkowe i oddają gotową funkcjonalność w ręce testera manualnego.

03
Testy manualne

Tester manualny sprawdza funkcjonalność na różnych platformach i porównuje aktualny efekt z wytycznymi.

Testy manualne oprogramowania na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niepotrzebne, skoro i tak programista sam sprawdza zrobioną przez siebie funkcjonalność. Nic bardziej mylnego! Dzięki temu, że tester nie programuje danych funkcjonalności, może na nie spojrzeć w zupełnie inny sposób niż programista. Skutkuje to znacznie większą efektywnością w wyłapywaniu potencjalnych błędów.

// ZRÓBMY COŚ RAZEM!

Wdrożymy projekty IT w Twojej firmie

Naszą główną ideą jest pozostawienie klienta po zakończonym projekcie z działającym produktem i pełną satysfakcją ze współpracy. Pracując z profesjonalistami i osobami, którym można zaufać dostarczamy rozwiązania spełniające najwyższe standardy. Skupiamy się na spełnieniu wszystkich wymagań klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą tworzenia kodu, projektów graficznych czy konsultacji.

NASZE ZAANGAŻOWANIE
NASZE ZAANGAŻOWANIE
ZADOWOLENIE ZE WSPÓŁPRACY

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *