// STWORZYMY TWÓJ PROJEKT W JAVIE!

Java Software House

Dlaczego korzystamy z Javy?

Świetna skalowalność i wydajność

Uniwersalność i wieloplatformowość

Łatwość w utrzymaniu kodu

Używana przez 12 milionów programistów

Doskonała do rozwoju chmury i IoT

Wykorzystywana do aplikacji mobilnych

Tworzenie Twojego produktu w Javie

Java jest statycznie typowanym językiem doskonale nadającym się do tworzenia dużych, skalowalnych i uniwersalnych systemów backendowych dla dużych projektów. Java jest powszechnie używana w systemach dla banków inwestycyjnych takich jak Goldman Sachs, Citigroup i Barclays i w aplikacjach serwerowych w branży FinTech. Nie oznacza to jednak, że nie można zastosować Javy w Twoim projekcie!

Kiedy warto skorzystać z Javy?

Javę można z łatwością użyć w aplikacjach webowych i e-commerce dzięki kompilacji JIT (Just-In-Time) w nowoczesnych JVMs – kod napisany w Javie może być skompilowany na dowolnym urządzeniu i skonwertowany do natywnych plików binarnych urządzenia, na którym był uruchomiony. Kolejną dużą zaletą Javy jest możliwość rozwijania i uruchamiania kodu na praktycznie każdym współczesnym urządzeniu – dla przykładu, Twój zespół może tworzyć kod równocześnie na Windowsie i macOS, a następnie uruchomić go na serwerze korzystającym z Linuxa. Ponadto, Java łatwo integruje się z takimi technologiami jak Clojure, Scala, Jython czy JRuby.

Java jest również doskonałym wyborem przy tworzeniu aplikacji mobilnych, ponieważ system operacyjny Android jest właśnie stworzony w Javie. Pomimo wzrostu popularności innych technologii jak Kotlin i Flutter, Java w dalszym ciągu jest uważana za standard przy tworzeniu aplikacji mobilnych.

Dlaczego warto używać Javy w projektach?

4 zalety Javy o których warto wiedzieć

Solidność

Java jest przede wszystkim oparta jest na klasach oraz obiektach. Co to znaczy w praktyce i czym różni się programowanie obiektowe (OOP) od programowania funkcyjnego/proceduralnego? Programowanie funkcyjne polega na pisaniu funkcji lub metod wykonujących operacje na danych, podczas gdy programowanie obiektowe polega na tworzeniu obiektów zawierających zarówno dane, jak i metody.

Wielowątkowość

Java jest wielowątkowa – możliwe jest wykorzystanie w pełni procesora dzięki wykorzystaniu wszystkich dostępnych wątków równolegle. Wielowątkowość pozwala programiście na uruchomienie wielu zadań obliczeniowych w jednym momencie co przekłada się na dużo większą wydajność oraz efektywne wykorzystanie procesora. Każdy wątek dzieli miejsce we wspólnej pamięci, ale każdy z nich jest niezależny i nie ma wpływu na pracę innych wątków.

Wieloplatformowość

Java jest niezależnym językiem, to znaczy że nie wymaga ona konkretnej platformy, ponieważ kompilacja oraz uruchomienie odbywa się w wyizolowanym środowisku. Oznacza to, że kiedy kompilowany jest kod Javy, generuje on kod bajtowy, który zawiera tylko instrukcje dla Javy bez żadnych instrukcji zależnych od urządzenia lub systemu operacyjnego. Dlatego ten kod bajtowy może być przesyłany przez różne urządzenia. Podczas wykonywania tego kodu JVM tworzy własne środowisko wykonawcze i dodaje instrukcje maszynowe tylko w celu wykonania kodu. Innymi słowy, aplikacje Java działają w „piaskownicach”, co zapobiega ich uszkodzeniu w systemie operacyjnym urządzeń. Ponadto Java daje nam dostęp do funkcji bezpieczeństwa, takich jak zaawansowane uwierzytelnianie, kontrola dostępu lub kryptografia, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej aplikacji internetowej.

Popularność

Java jest wykorzystywana na większej ilości urządzeń niż możesz sobie zdawać sprawę. Dla przykładu, każde urządzenie z Android OS korzysta z Javy. Java posiada również bardzo dużą ilość dokładnie przetestowanych bibliotek i frameworków – do dnia dzisiejszego Java znajduje się na szczytach rankingów najpopularniejszych języków programowania. Z ponad 12 milionami programistów korzystającymi z Javy każdego dnia i 13 miliardami urządzeń opartych na Javie w dalszym ciągu przyciąga zainteresowanie użytkowników i programistów.

// WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

Dlaczego my?

Naszą główną ideą jest pozostawienie klienta po zakończonym projekcie z działającym produktem i pełną satysfakcją ze współpracy. Pracując z profesjonalistami i osobami, którym można zaufać dostarczamy rozwiązania spełniające najwyższe standardy. Skupiamy się na spełnieniu wszystkich wymagań klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą tworzenia kodu, projektów graficznych czy konsultacji.

NASZE ZAANGAŻOWANIE
CZAS POŚWIĘCONY TWOJEMU PROJEKTOWI
ZADOWOLENIE ZE WSPÓŁPRACY

Omówmy szczegóły Twojego projektu!

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *