MVP
Development

Czym jest MVP Development?

MVP Development jest najlepszym sposobem na stworzenie nowego produktu lub weryfikację założeń biznesowych. Polega na stworzeniu aplikacji, która posiada wyłącznie najważniejsze funkcjonalności - i rozwiązuje najważniejsze problemy docelowych użytkowników. Poprzez stworzenie MVP aplikacji możemy niskim kosztem określić rzeczywisty odbiór oraz faktyczne potrzeby użytkowników, a dzięki informacjom zwrotnym - regularnie wprowadzać zmiany tak, aby dalszy kierunek rozwoju projektu był uzasadniony biznesowo. Poprzez ograniczenie ilości funkcjonalności możemy ograniczyć zarówno koszt, jak i czas realizacji potrzebny na wykonanie MVP - nie idąc na kompromis kosztem jakości aplikacji. W zależności od złożoności projektu i ilości funkcjonalności, stworzenie MVP aplikacji może zajmować od 2 tygodni do kilku miesięcy.

// PO CO MVP?

Kiedy i dlaczego warto stworzyć MVP aplikacji?

Praktycznie każdy projekt aplikacji webowej lub aplikacji mobilnej powinien zacząć się od etapu MVP. Podstawą każdej aplikacji, która była sukcesem, jest osiągnięcie product-market fit - stworzenia produktu, który faktycznie odpowiada na potrzeby jego użytkowników. W pełni trafne określenie, jakich funkcjonalności realnie potrzebują użytkownicy jest praktycznie niemożliwe bez zebrania od nich informacji zwrotnych i sprawdzenia, czy faktycznie używają aplikacji.

MVP aplikacji pozwala Ci na zminimalizowanie ryzyka inwestowania środków w aplikację, której funkcjonalności zupełnie nie trafiają do jej docelowych użytkowników i nie ma szans na zwrot z inwestycji. MVP Development pozwala zweryfikować założenia biznesowe i trafne zaplanowanie dalszego rozwoju projektu - minimalizując ryzyko poniesienia znacznych kosztów na stworzenie aplikacji, która nie będzie przez nikogo używana. Ponadto, MVP Development pozwala zweryfikować pomysł na rynku i zademonstrować trakcję inwestorom przy jednoczesnym krótkim time to market i niskich kosztach projektu.

// TWORZENIE MVP

Jak przeprowadzić MVP Development?

W iMakeable specjalizujemy się w tworzeniu MVP aplikacji mobilnych i webowych. Doskonale rozumiemy, jak bardzo istotne dla Ciebie jest jasne określenie budżetu, krótki time-to-market, szybka monetyzacja produktu i niski churn użytkowników.

Zaprojektowaliśmy procesy, które pozwalają nam realizować MVP aplikacji webowych i mobilnych w krótkim czasie. Wiemy, że przy tworzeniu MVP aplikacji ważne są proste rozwiązania dla użytkowników - dlatego kładziemy szczególny nacisk na dopracowanie idei funkcjonalności, zanim rozpoczniemy pracę. Jesteśmy przy tym całkowicie elastyczni i transparentni w naszej pracy: będziesz stale informowany o postępie prac i jeżeli zajdzie taka potrzeba - nie ma żadnych przeszkód, aby zmienić kierunek, w którym pójdziemy z aplikacją.

// OMÓWIENIE TWOJEGO PROJEKTU

Kiedy możemy Ci pomóc z MVP aplikacji?

 • 01

  Posiadasz wstępną wizję aplikacji, która może rozwiązać problemy jej odbiorców, ale nie jest ona kompletna,

 • 02

  Twój zespół nie posiada know-how i wiedzy koniecznej do wykonania aplikacji

 • 03

  Chcesz skonsultować projekt aplikacji lub potrzebujesz wsparcia dedykowanego specjalisty,

 • 04

  Chcesz jak najszybciej osiągnąć product-market fit i zweryfikować założenia biznesowe lub zminimalizować ryzyko niepowodzenia projektu,

 • 05

  Nie posiadasz dedykowanego zespołu, w którego skład wchodzą Developerzy, Designerzy oraz Testerzy aplikacji,

 • 06

  Nie chcesz przeznaczać środków na stworzenie zespołu nie mając pewności, że projekt odniesie sukces,

 • 07

  Chcesz skrócić time-to-market i potrzebujesz wsparcia w stworzeniu MVP, aby zademonstrować trakcję inwestorom,

 • 08

  Chcesz rozwinąć swoją istniejącą aplikację i potrzebujesz skonsultować swoją strategię rozwoju,

Stwórzmy razem nowy projekt!

Pierwszym krokiem do współpracy jest rozmowa, na której lepiej poznamy Twój projekt i zbierzemy informacje dotyczące problemów, które powinien rozwiązywać gotowy produkt. Odpowiemy również na wszelkie Twoje pytania dotyczące Twojego projektu i współpracy.

Od samego początku będzie się opiekował Tobą Maks Konarski - nasz CEO/Co-founder, który posiada wieloletnie doświadczenie jako Software Developer i Konsultant IT, który przedstawi Ci zespół specjalistów już na następnym spotkaniu - i wspólnie doprecyzujemy zakres funkcjonalności, jakie powinno zawierać MVP. Przygotowane podczas spotkań materiały posłużą nam do wykonania estymacji kosztów, które przedstawimy Ci nie później niż w 3 tygodnie po zgłoszeniu mailowym.

Omówmy szczegóły Twojego projektu

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *

// JAK PRACUJEMY?

Dlaczego MVP development z iMakeable?

// PROCES MVP DEVELOPMENTU

Jak powstaje MVP w iMakeable?

01

// ETAP I - ZAPOZNANIE

Wspólnie zaplanujemy MVP projektu!

  • Konsultacje i określenie celów biznesowych
  • Analiza i planowanie projektu
  • User research
  • Stworzenie listy zadań w projekcie
  • Wybór technologii oraz narzędzi, których użyjemy w projekcie
  • Przedstawienie oferty i estymacji projektu
  • Decyzja o współpracy

Bazując na naszym doświadczeniu wypracowaliśmy skuteczny proces, dzięki któremu zbierzemy wszystkie potrzebne informacje, aby przygotować ofertę i szczegółową estymację kosztów projektu.

Na tych spotkaniach określimy wspólnie z Tobą i naszym zespołem specjalistów:

 • Sposób komunikacji
 • Cel projektu oraz problem, jaki ma rozwiązywać aplikacja
 • Potencjalne wyzwania, które razem pokonamy
 • Specyfikację projektową i zakres funkcjonalności w MVP
 • Wybór podstawowych technologii, których użyjemy w projekcie
 • Estymację kosztów projektu i formę współpracy

Z reguły proces nie zajmuje dłużej niż 2 tygodnia. Zazwyczaj potrzebujemy około 3 spotkań z tobą, aby przygotować estymację - ale ich ilość może być różna w zależności od złożoności projektu. Po otrzymaniu estymacji kosztów podejmiemy decyzję o dalszej współpracy.

02

// ETAP II - KICKOFF

Rozpocznijmy pracę nad MVP!

  • Konfiguracja narzędzi
  • Podsumowanie założeń projektowych
  • Przedstawienie zespołu specjalistów
  • Określenie roadmapy projektu i następnych kroków
  • Określenie procesów komunikacji i developmentu

Każdy projekt MVP rozpoczynamy od spotkania z zespołem specjalistów, na którym podsumujemy cele i założenia projektu oraz określimy roadmapę funkcjonalności. Poznasz również rolę każdego specjalisty w projekcie. Określimy także metody planowania prac i komunikacji wewnątrz projektu oraz przeprowadzimy Cię przez następne kroki.

03

// ETAP III - DEVELOPMENT (DWUTYGODNIOWE ITERACJE)

Stwórzmy Twój produkt!

  • Sprint planning - planowanie iteracji i przydzielenie zadań
  • Design i Development
  • Przygotowanie scenariuszy testowych
  • Testy i QA
  • Wdrożenie nowych funkcjonalności i zmian
  • Weryfikacja wykonanej pracy

Podczas developmentu planujemy i przydzielamy zadania specjalistom w projekcie. Rozpoczynamy pracę nad designem i funkcjonalnościami aplikacji, a następnie weryfikujemy ich działanie. Na koniec każdej iteracji wdrażamy inkrementalnie kolejne funkcjonalności i prezentujemy rezultaty naszej pracy podczas regularnych spotkań demo. Po każdej iteracji analizujemy wdrożone funkcji i planujemy kolejną - aż do realizacji wszystkich zadań w projekcie. Jeżeli zajdzie potrzeba zmodyfikowania zakresu projektu - dodajemy zadania do następnej iteracji

04

// ETAP IV - DOSTARCZENIE PROJEKTU

Pokażmy użytkownikom nasz projekt!

  • Zbieranie danych z narzędzi analitycznych
  • Przekazanie dokumentacji technicznej i projektowej
  • Zbieranie feedbacku użytkowników

Wdrażamy gotową aplikację na środowisko produkcyjne, aby dać do niej dostęp docelowym użytkownikom. Przekazujemy stworzoną podczas prac dokumentację techniczną - zawierającą szczegółowy opis stworzonego przez nas kodu oraz projektową - opisującą działanie stworzonych przez nas funkcjonalności. Planujemy w jaki sposób chcemy zbierać informacje zwrotne od użytkowników aplikacji.

05

// ETAP V - DALSZY ROZWÓJ PROJEKTU

Stwórzmy nowe funkcjonalności dla Twoich użytkowników!

  • Planowanie zmian i nowych funkcjonalności w oparciu o zebrane dane
  • Utrzymanie aplikacji
  • Współpraca przy kolejnych etapach projektu
  • Skalowanie produktu i tworzenie procesów

Po zebraniu informacji zwrotnych od użytkowników i danych z narzędzi analitycznych sprawdzamy, czy oczekiwania użytkowników zostały spełnione. Na tym etapie weryfikujemy, czy założenia i cele biznesowe projektu MVP zostały osiągnięte i w razie potrzeby planujemy zmiany w taki sposób, aby je zrealizować. Po zweryfikowaniu product-market fit tworzymy nowe funkcjonalności, które rozszerzą projekt MVP do kompleksowego rozwiązania dla użytkowników. Udzielamy również wsparcia w projektowaniu procesów wewnątrz Twojego projektu i pomagamy ułożyć sprzedaż oraz marketing aplikacji.

// NASI KLIENCI

Firmy, które nam zaufały

GISPartner sp. z o. o.

Dzięki wkładowi iMakeable w nasz projekt udało się nam dostarczyć skomplikowane rozwiązanie technologiczne przetwarzające ogromne ilości danych w terminie. Komunikacja z zespołem przebiegała bezproblemowo i byli zawsze dla nas dostępni. Zdecydowanie imponował nam ich za...

RKKVC

Zespół iMakeable bardzo sprawnie i dokładnie zbadał nasze potrzeby oraz dostarczył rewelacyjny projekt UX. Komunikacja i procesy były bardzo sprawne i pomogli nam nawet po zakończeniu projektu. Bardzo cenimy ich terminowość i sposób współpracy.

e-dermatolog.pl

Są zespołem otwartych, ambitnych i sprawnie pracujących osób, który jest w stanie zaproponować idealne rozwiązanie każdego zadania. iMakeable wdrożyło tworzony na miarę system rezerwacji e-wizyt, z którego korzysta wiele pacjentów.

AK Detailing

,Nieskończone pokłady cierpliwości. Komunikacja z zespołem jest bezproblemowa i nigdy nie poszli na skróty. Jasno sformułowali kamienie milowe, terminy i bardzo szybko udało się wdrożyć projekt. Nawet, gdy informacje przez nas dostarczone nie były zawsze jasne.

Mark Whittey

,,Praca iMakeable jest niesamowicie wydajna, rozmowa wstępna i planowanie było przeprowadzone z najwyższą starannością, tak, aby przedyskutować wszelkie zależności i wymagania w projekcie. Zespół po omówieniu projektu przedstawia cały plan działania i upewnia się, aby p...

SpektraChrom

Bardzo sprawna komunikacja. Jasno określone cele, terminy i szybka praca. Cierpliwość i jej nieskończone pokłady. Bez dróg na skróty, nawet gdy podsuwałem niejasne pomysły. Najważniejsze - wszystko poszło sprawnie!